Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hafif Ticari Araçlardan Haberler Sohbet
#25
Yeni Crafter Okul ve Servis Denizli’deydi
 

Volkswagen Ticari Araç, C-D segmentinde yer alan güçlü modeli Yeni Crafter’ın Okul ve Servis versiyonlarını, Denizli’de gerçekleştirdiği roadshow etkinliği ile Crafter severlerle buluşturdu.

Volkswagen Ticari Araç, en önemli modellerinden biri olan Crafter’ın Mayıs ayında satışa sunduğu Okul ve Servis versiyonlarını Denizli’deki müşterileriyle buluşturdu.

08-09 Ekim tarihlerinde Volkswagen Ticari Araç Denizli Yetkili Satıcısı Batı Showroom’unda düzenlenen etkinlikte, Acıpayam, Karahisar, Tavas, Kale, Kızılcabölük, Serinhisar taşımacılık kooperatiflerinin ve Namlı, Damla, SamTur gibi

Denizli’nin önde gelen servis şirketlerinin yetkililerine yönelik tanıtım çalışmaları gerçekleştirildi. Etkinliğe, Denizli Servisçiler Odası Başkanı Ahmet Umul da katıldı.

48904177028_515c18675c_h.jpg

Test sürüşleri yapıldı

Volkswagen Ticari Araç satış, pazarlama ve satış sonrası yetkililerinin yönetiminde Yeni Crafter’ın özellikleri birebir müşterilere aktarıldı. Bilgilendirme toplantıları sonrasında, Crafter’larla test sürüşü gerçekleştiren katılımcılar, Yeni Crafter’ı yakından inceleme fırsatı buldular.

İleri teknoloji sürücü destek sistemleri

Yeni Crafter, segmentinin üstünde ileri teknoloji ve güvenlik donanımları sunuyor. En son teknolojiye sahip aktif ve pasif güvenlik sistemleri kaza riskinin azaltılmasına yardımcı oluyor. Standart olarak sunulan İkincil Çarpışma Önleme Asistanı, kazadan hemen sonra bilinç dışı yapılabilecek hareketlerin önüne geçerek, aracı durduruyor ve ikinci çarpışmanın olma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Rüzgar Savrulma Asistanı, özellikle viyadüklerde, fırtınalı havalarda ve yüksek süratlerde, Yeni Crafter’ın yola daha sıkı tutunmasını sağlıyor. Yorgunluk Tespit Sistemi ise, sürücünün aracı kullanımıyla ilgili parametrelerine bakarak yorgunluk durumunu tespit ediyor ve sürücüyü ikaz ediyor. Şerit Takip Asistanı, sürücünün bulunduğu şeritten farkında olmadan ayrıldığını tespit ettiğinde direksiyona müdahale ederek sürücüyü uyarıyor, olası kazaları engellemeye yardımcı oluyor. Uzun far asistanı, gece sürüşü sırasında karşıdan bir araç gelmesi durumunda uzun farları otomatik olarak kapatıp gerektiğinde tekrar devreye alarak kullanıcılara konforlu ve güvenli bir sürüş imkanı sunuyor. Hız sabitleyici ise, uzun yolda sürücünün konforunu artırmanın yanı sıra uygun hız aralığında ekonomik bir sürüş imkânı sağlıyor. 

48904911107_4f36eaf00a_h.jpg

İki farklı donanım: Comfortline ve Highline

Yeni Crafter Okul ve Servis, Comfortline ve Highline donanım seviyelerinde satın alınabiliyor. Birçok güvenlik ve konfor özelliğinin standart olarak sunulduğu Comfortline donanım seviyesi dışında, müşteri istek ve beklentileri doğrultusunda oluşturulmuş Highline donanım seviyesinde ise Composition Media radyo, Led Farlar ve Led Gündüz Sürüş Farları ile ErgoComfort Körüklü Sürücü Koltuğu standart olarak sunuluyor.

Yeni Crafter’da sadece yolcu konforu değil sürücü konforu da ön planda

Yeni Crafter’ın öne çıkan konfor öğelerinin başında sürücü koltuğu geliyor. Crafter’ın sürücü koltukları müşteri istek ve beklentileri doğrultusunda iki farklı model olarak sunuluyor. Yeni Crafter’ın Highline modelinde kendi segmentinde ilk kez sunulan AGR Sertifikalı, 14 farklı yöne ayarlanabilen, sırt, bel, baldır desteği gibi birçok konforlu kullanım özelliği sunan, sürücü ağırlığına göre ayarlanabilir süspansiyonlu “Ergo Comfort” adında sürücü koltuğu bulunuyor. 

Sınıfının en güçlü motoru

Sınıfının en güçlü motoruna sahip Yeni Crafter, 2.0 litre hacimli turbo dizel motorla satışa sunuluyor. Türkiye pazarında kendi segmentinde ilk olan 2.0 litre hacimli turbo dizel motor 177 PS güç üretirken 410 Nm tork sağlıyor. Volkswagen Ticari Araç tarafından Yeni Crafter için ticari hayatın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmış, dayanıklı ve uzun ömürlü motor, yüksek performansı, düşük yakıt tüketimi ve yüksek çekiş gücü ile öne çıkıyor.

Servotronik direksiyonla kolay manevra kabiliyeti

Yeni Crafter’da standart olarak sunulan servotronik direksiyon, şehir içinde kolay manevra yaparak rahat kullanım ve park etmede kolaylık sağlıyor. Direksiyon düşük hızlarda yumuşayarak kolay bir sürüş sağlarken, yüksek hızlarda da sertleşerek kullanıcının ani hareket yapmasını engelleyip sürüş güvenliğini artırıyor.

Sınıfında tek: 8 ileri otomatik vites seçeneği

Sınıfında yalnızca Yeni Crafter tarafından sunulan 8 ileri otomatik vites seçeneği, yakıt tüketimini azaltan, hızlı ivmelenme sağlayan, yumuşak ve sarsıntısız vites geçişi sunuyor. Kullanım kolaylığı ve sağlamlığı ile öne çıkan bu şanzıman Yeni Crafter modellerini şehir içi yolculuklar için çok uygun bir araç haline dönüştürüyor.

Düşük kullanım maliyetleri

Yeni Crafter, geliştirilen teknolojileriyle daha düşük kullanım maliyetleri sunuyor. Yüksek 2.el değeri, düşük yakıt tüketimi ve düşük bakım maliyetleri ile bu segmentin kullanıcıları için ekonomik bir ticari araç olma özelliğini taşıyor.

Yeni okul mevzuatına uygun

Yeni Crafter, okul servisleri mevzuatında yapılan yeni düzenlemelerle belirtilen tüm güvenlik özelliklerine sahip; yolcu koltuklarına entegre sensörler, araç dışındaki kör noktaları gösteren üç kamera, sınıfında tek olan otomatik yükseklik ayarlı, üç noktadan gergili emniyet kemeri bunların arasında öne çıkan özellikler.

48904173648_d7aa9e963b_h.jpg
Ara
Cevapla
#26
Mercedes-Benz Türk Robocop Projesi İki Ödül Kazandı

·       
Mercedes-Benz Türk Robocop projesiyle, Teknoloji Kaptanları Ödülleri “Maliyet İyileştirme Projesi” kategorisinde birincilik kazandı.
·       Robocop projesi ayrıca, IDC Türkiye Dijital Perakende Zirvesi 2019 Ödülleri “Dönüştürücü Teknolojilerle İnovasyon” kategorisinde de ödüle layık görüldü.

49146696033_d4a19776b1_h.jpg
 
Mercedes-Benz Türk Robocop projesiyle Türkiye’nin bilişim ve teknoloji alanında deneyimli yayınlarından BThaber’in Bilişim Zirvesi’19 çatısı altında organize ettiği Teknoloji Kaptanları Ödülleri kapsamında “Maliyet İyileştirme Projesi” kategorisinde birincilik ödülünü almaya hak kazandı. Robocop projesi ayrıca, Türkiye'nin perakende liderlerinin seçildiği IDC Türkiye Dijital Perakende Zirvesi’nde de “Dönüştürücü Teknolojilerle İnovasyon” kategorisinde ikinci oldu.

49146695258_0237acd463_h.jpg
 
Bayi süreçlerini iyileştirmek için hayata geçirilmiş ilk ve tek robot: Robocop
 
Mercedes-Benz Türk Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar IT Grup Yöneticisi Demet Karaali, “Robocop projesini, IT operasyonları ve bayii destek ekibi içinde yer alan destek süreçlerini iyileştirmek için geliştirdik. Robocop, tüm Mercedes-Benz Türk bayileri kapsamında, 30'dan fazla uygulama için şifre yenileme ve kullanıcı yaratma & silme işlemlerini otomatize hale getiren bir akıllı asistan. Bayii süreçlerinin otomasyonuna ek olarak, şirket içi operasyonel işlerimizin otomatize hale gelmesinde birçok süreci bünyesine katmış durumda ve süreç porftöyünü sürekli olarak geliştiriyoruz. Proje içindeki en önemli inovasyon; yapay zekâ ve RPA (robotik süreç otomasyonu) teknolojilerinin kullanılması. Robocop, Mercedes-Benz Türk organizasyonunun perakende alanındaki ilk robotu olma özelliğinin yanı sıra global olarak Daimler organizasyonlarında bayii süreçlerini iyileştirmek için hayata geçirilmiş ilk ve tek robot olma özelliğiyle de öne çıkıyor. Bu projemizle aynı yıl içerisinde iki ödüle birden layık görülmek bizlere gurur veriyor ve doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu vesileyle projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum.” dedi.

49147190476_459666c81f_h.jpg
Ara
Cevapla
#27
MAN TGE, 2020’de Roadshow’a çıkıyorMAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’nin ağır araç ürün gamına 2019 yılında eklediği MAN TGE, nitelikleriyle hafif ticari araçların premium markaları arasındaki yerini aldı. MAN TGE’nin müşterilerden büyük bir beğeni aldığını söyleyen MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Cumhur Kutlubay, “2020 için de iddiamızı koruyoruz. Çift teker minibüslerimize ilave olarak önümüzdeki sene tek teker minibüslerimizi de müşterilerimizin beğenisine sunacağız. Araçlarımızı ise, Türkiye çapında bayi, müşteri ve iş ortaklarımızın da katılım sağlayacağı bir Roadshow ile tanıtacağız” açıklamasında bulundu.

MAN dünyasında minibüs ürünü ilk kez Türkiye’de piyasaya sunuldu
MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’nin ürün gamına bu yıl eklediği hafif ticari aracı MAN TGE, teknolojisi, yakıt tasarrufu, üstyapısı ve satış sonrası süreçleri ile pazarda fark yaratıyor. MAN TGE ile büyük bir gurur yaşadıklarını anlatan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Cumhur Kutlubay, “2019 yılında üzerine en çok eğildiğimiz, en çok meşgul olduğumuz ve Ar-Ge kaynaklarımızı neredeyse en yoğun şekilde kullandığımız ürün TGE minibüs oldu. MAN bünyesinde konusunda uzman bir ekip ve yine konusunda uzman ve öncü bir üstyapı şirketi ile el ele vererek, ortaya harika bir ürün çıkardı. Biz de, bu ürünü müşterilerimize sunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadık. Geride bıraktığımız senede ağırlıklı olarak çift teker 19+1 ve 16+1 minibüslerimizle pazarda yerimizi aldık. MAN dünyasında minibüs ürününü piyasaya sunmayı başaran ilk ülke de Türkiye oldu” diye konuştu.

İç dizayn, yüksek donanım ve kalite müşteriden memnuniyet aldı

MAN TGE minibüslerinin müşteriler tarafından büyük bir beğeni ile karşılanmasının kendilerini de çok memnun ettiğini ifade eden Cumhur Kutlubay, şunları söyledi:
“Özellikle araç iç dizaynında kullandığımız koltuk ve diğer ekipmanların kalitesi ve araçlarımızda hem sürücü hem de yolculara sunduğumuz yüksek donanım seçeneklerinin bu olumlu dönüşlere neden olduğunu düşünüyorum. Tabi ki, tüm ürün gruplarımızda yıllardır sürdürdüğümüz çalışmalarımızın sonucunda oluşmuş olan ‘MAN yapıyorsa benim, yolcularımın güvenliğini, konforunu da en üst seviyede düşünmüştür’ algısı işimizi önemli ölçüde kolaylaştırdı.

49208164006_6cff0cea3c_h.jpg

2020 yılında tek tekerli MAN TGE’yi Roadshow ile tanıtacağız
2020 yılında da aynı iddiamızı koruyoruz. Çift teker minibüslerimize ilave olarak önümüzdeki sene tek teker minibüslerimizi de müşterilerimizin beğenisine sunacağız. Bu araçlarımızda iç yapıda hem farklılık hem de farkındalık yaratmak amacıyla önemli geliştirmeler yaptık. Araçlarımızı Türkiye çapında bayilerimizin de katılım sağlayacağı bir Roadshow ile tanıtacağız. Bu buluşmaya tüm bölgelerdeki hafif ticari araç müşterilerimizin yanı sıra değerli iş ortaklarımız da katılacak. MAN Ailesi olarak tüm partnerlerimizle buluşma fırsatı yakalayacağımız bu güzel organizasyon için şimdiden büyük bir heyecan duyuyoruz.”

Yüksek performans, düşük maliyet, güvenli yolculuk
Piyasaya sunduğumuz ürünlerin ticari ürünler olduğunu ve aynı zamanda da müşterilerimizin kazanç kapısı olduklarının bilincindeyiz. Bu bilinçle hareket ederken ürünlerimizde gerek kullanıcı gerekse de yolcu olarak işin odağında bulunan insan faktörünü asla unutmuyoruz. Araçlarımızda seçtiğimiz motor ve şanzıman seçenekleri, diğer faktörlerden bağımsız olarak araçlarımızın kullanılacağı uygulama alanının ihtiyacına göre özel olarak tercih ediliyor. Aynı şekilde araçlarımızın donanım özellikleri de hem sürücülerimizin hem de yolcularımızın konfor ve güvenliğini temin edecek şekilde sunuyoruz.

Sloganımız; ‘O bir van değil, MAN…’
Minibüslerimizde kullandığımız 177 beygir güç ve 410 Nm tork üreten motorlarımız, acil durum fren asistanı, aktif şerit takip sistemi, çoklu çarpışma önleme asistanı gibi sürüş destek sistemlerimiz sürüş performansını ve güvenliğini eş zamanlı olarak müşterilerimize sunmamıza olanak sağlıyor. Tüm koltuk tiplerinde standart olarak sunduğumuz yüksekliği ayarlanabilen üç nokta emniyet kemerli yolcu koltuklarımız, yolcu bölgesinde USB şarj noktaları da yolcularımızın konforlu ve güvenli bir yolculuk yapmalarını sağlıyor. Ürettiğimiz ürüne güveniyoruz. Sloganımız, ‘O bir van değil, MAN…’

Tüm ihtiyaçlara tek elden çözüm sunuyoruz
Müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına tek elden çözüm sunuyoruz. TopUsed, Finans, Uzatılmış Garanti, Bakım Paketleri gibi zengin çözüm seçeneklerimiz var. Özellikle ikinci el ve takas araç alımı konularında rakiplerimize karşı fark yaratıyoruz. Bunun yanı sıra cazip kredi oranları sunduğumuz ve yoğun ilgi gören finans kampanyamız var. Bu kampanyamıza 2020 yılında da devam edeceğiz.
Satış ve servis ekiplerimizin eğitimine zaman ve kaynak ayırdık
Piyasa yeni giriş yapan bir marka olarak pazarda yaşanan yavaşlamayı, bir anlamda fırsata çevirdik. Bu yavaşlama dönemi bize, ürün üzerine daha çok zaman ayırma ve dizaynımızı daha uzun süre testte tabi tutma imkanı sağladı. İnce eleyip sık dokuyarak, bir anlamda hayalimizdeki ürünü kalite ve güvenlikten ödün vermeden hazırlama olanağını bulduk. Ayrıca satış, ikinci el ve satış sonrası organizasyonlarımızın TGE süreçlerine entegrasyonu, satış ve servis ekiplerimizin eğitimleri gibi sürdürülebilir başarının temel taşı olan konu başlıklarına da ciddi zaman ve kaynak ayırma şansını yakaladık.”


49208158281_a7ac6d4a6e_h.jpg
Ara
Cevapla
#28
Kaptan Taşımacılık, 8 adet MAN TGE minibüs satın aldı

49268005583_a2be21e939_h.jpg

Kökleri 1972 yılına kadar uzanan ve Türkiye’nin birçok noktasında personel, öğrenci taşımacılığı, tur organizasyonları ve şoförlü transfer hizmetleri veren sektörünün öncü şirketlerinden Kaptan Taşımacılık, filosuna 8 adet MAN TGE minibüs kattı. Kaptan Taşımacılık’ın satın aldığı 4 adet MAN TGE çift teker 16+1 turizm paket minibüs ile 4 adet MAN TGE çift teker 19+1 turizm paket küçük otobüs, MAN’ın Ankara Akyurt’taki tesislerinde düzenlenen törenle teslim edildi.
 
MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. adına Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Cumhur Kutlubay ve Hafif Ticari Araç Satış Ürün Yöneticisi Kaan Yılmaz’ın evsahipliğinde düzenlenen teslimat törenine, Kaptan Taşımacılık’tan Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Çekmez, Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Çekmez ve Sinan Çekmez’in yanı sıra firma yetkilileri de hazır bulundular. Törene ayrıca satışa aracılık eden MANCI KEMAL adına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ufuk Akdemir, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akdemir ile Satış Yetkilisi Mehmet Altıntop da katıldılar. Minibüslerin satışı, VDF’nin sunduğu uygun finansal çözümlerle gerçekleştirildi.

49268464831_c2eb290ae4_h.jpg
 
Şirketlerinin yarım asra yaklaşan mazisi boyunca atılan her adımda ‘kaliteli hizmet’in hedeflediğine vurgu yapan olan Kaptan Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Çekmez, “Kurulduğumuz günden bu güne kadar ortaya koyduğumuz performans ve müşteri memnuniyeti sayesinde, alanımızda Türkiye’nin en saygın firmaları arasında yer almayı başardık. Bugün, personel, öğrenci taşımacılığı, tur organizasyonları ve şoförlü transfer hizmetleri faaliyetlerimizi; teknolojinin sektöründe uygulanabilir tüm cihazlarını da kullanarak en kaliteli araçlar ile daha güvenli, daha güçlü ve daha büyük parolası ile yürütüyoruz. Bu doğrultuda filomuza kattığımız son 8 minibüslük satın alma kararımızda da, bugüne kadar kalitesi ve teknolojisi ile tanıdığımız MAN markasını tercih ettik” dedi.

49268463956_76a39a684e_h.jpg
 
250 yıllık köklü geçmişi ile tüm MAN araçlarının, kendi segmentlerinin premium sınıfını oluşturduklarını belirten MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Cumhur Kutlubay ise “MAN araçlarının tüm bu üstün nitelikleri, MAN Ailesi’nin yeni üyesi TGE’lere de yansıdı. Henüz çok yeni bir marka olmasına karşın MAN TGE’ler, üstün nitelikleri ile bulundukları segmentlerin premium markaları arasında yer alıyor. MAN’ın geleneksel yakıt tasarrufu, ileri teknolojisi, performansı, dayanıklılığı ve konforu ile TGE’ler, alanlarında en ideal çözümleri oluşturuyor” açıklamasında bulundu.
 
Ara
Cevapla
#29
Her işin üstesinden gelen Yeni Transporter Panel Van
 49268474151_4caebef2dd_h.jpg

İlk kez satışa sunulduğu 1949 yılından bu yana dünya genelinde 20 milyondan fazla satan Volkswagen Ticari Araç’ın 70 yıllık efsanevi modeli Transporter, yeni nesli ile ticaretin en büyük yardımcısı olmaya devam ediyor.
 
Efsanevi modelin panel van versiyonu Yeni Transporter Panel Van, daha fazla sürüş güvenliği sunan yeni teknolojisi ve yüksek taşıma kapasitesiyle her işin üstesinden gelebiliyor
 
Baştan aşağıya yeniden tasarlanan Yeni Transporter Panel Van, sürüş keyfinizi artıracak özellikleriyle her işinize ve yolculuğunuza ekstra konfor katıyor. Tamamen yenilenen ön konsolu son derece kullanışlı olan Yeni Transporter Panel Van size akıllı telefonunuzu, evraklarınızı ve sık kullandığınız diğer cihazlarınızı rahatlıkla saklayabileceğiniz bol miktarda alan sunuyor.
 
İşinizi kolaylaştırmak için yenilendi
Yeni Transporter Panel Van kolay yükleme ve yük sabitleme seçenekleri sunuyor. 2 farklı araç uzunluğu ve 2 farklı tavan yüksekliği sunan Yeni Transporter Panel Van’da kayar kapı 1.017 mm genişliğinde açılabiliyor. Standart olarak sunulan yük bölümü LED aydınlatmaları sayesinde yükleme ve indirme sırasında çok net ve parlak bir görüş alanı sunuyor. Geniş iç hacmi ve her işin üstesinden gelebilecek taşıma kapasitesiyle size her türlü kolaylığı sağlıyor.
 
En yeni TDI motorları kullanıyor
Yeni Transporter Panel Van, 2.0 litre turbo dizel motor seçeneği ile satın alınabiliyor. Türkiye pazarına iki farklı motor gücü seviyesinde, 110 PS’te düz vites ve 150 PS’te hem düz hem otomatik vites seçenekleri ile sunuluyor.
 
7 ileri DSG otomatik vites seçeneği
7 ileri DSG otomatik vites teknolojisi, v,tes geçişlerini milisaniyeler içinde tamamlayarak sürüş konforunu üst seviyelere taşıyor. DSG teknolojisi sayesinde otomatik vitesin rahatlığı ve manuel şanzımanın ataklık ve düşük tüketim avantajları biraraya geliyor.

49268470881_a603d95879_h.jpg
 
Mükemmel sürüş kontrolü ve konfor sunuyor
Yeni Transporter Panel Van’da ilk kez sunulan elektromekanik servo direksiyon, iki büyük avantajı beraberinde getiriyor: hidrolik sistemin aksine yeni direksiyon sistemi, yüksek hızlarda güvenliği, düşük hızlarda konforu artırıyor. Elektromekanik servo direksiyon sistemi, direksiyon komutlarını tekerleklere önceki modellerde bulunan sistemlere göre daha hızlı iletiyor. Bu da Yeni Transporter'ın hissedilir biçimde daha çevik ve hassas olmasını sağlıyor.
 
İleri teknoloji sürüş asistanları
Yeni Transporter Panel Van’da standart olarak sunulan ‘Yorgunluk Tespit Sistemi’ sürüş hareketlerinde yorgunluk tespit ettiği anda sürücüyü yolculuğa ara verilmesi konusunda hem görsel hem de sesli olarak uyarıyor. Yine standart olarak sunulan “Rüzgar savrulma önleme asistanı” sürüş sırasında rüzgar sebebiyle ortaya çıkabilecek savrulmaları önlemeye yardımcı olan sistem, özellikle viyadük geçişlerinde aracın dengesini koruyarak sürücünün konforunu ve araç içindeki kişilerin güvenliğini sağlamaya destek oluyor. Bir başka güvenlik sistemi olan ‘İkincil çarpışma önleme asistanı’ standart olarak sunuluyor. Sistem, olası ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor. İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenliyor ve hızını 10 km/s' ye kadar düşürüyor. Frenleme esnasında sürücü aracın kontrolünü istediği zaman devralabiliyor.

Onlarca güvenlik ve konfor sistemi
Yeni Transporter Panel Van’da bulunan diğer konfor ve sürüş güvenliği sistemleri ise şöyle; ABS (Kilitlenmeyi önleyici fren sistemi), ASR (Antipatinaj sistemi), BAS (Fren yardımcısı), EDL (Elektronik Diferansiyel Kilidi), yokuş yukarı kalkış yardımı, sürücü hava yastığı, ön ve arka viraj denge çubukları, dört tekerlekte havalandırma kanallı disk fren, gündüz sürüş farları ve 3. stop lambası, tüm koltuklarda 3 noktadan gergili emniyet kemeri, sürücü emniyet kemeri uyarısı ve çarpışma anında katlanabilen (teleskopik), yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon kolonu…
 
Dört tekerlekten çekiş özelliği 4MOTION
Yeni Transporter, sınıfında tüm ürün gamında dört tekerlekten çekiş özelliği sunabilen tek model olma ayrıcalığını taşıyor. 4Motion sistemi, zorlu arazi koşullarında bile maksimum çekiş ve güvenli sürüş sağlıyor. Arka aksa entegre edilen 4Motion sistemi ön ve arka aks arasında gücü en doğru şekilde aktararak aracın daha güvenli ve performanslı olmasını sağlıyor.
 
Yeni Transporter Panel Van’a 139.000 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olunabiliyor.
 
Ara
Cevapla
#30
Sümer Seyahat 2 Yeni Mercedes Benz Sprinter filosuna kattı.
   
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi